Okna pasywne Łódź

Okna pasywne to okna o bardzo wysokiej izolacyjności termicznej. Okna tego typu stosuje się głównie w budownictwie pasywnym. Budynki pasywne są ogrzewane przez promieniowanie cieplne słońca oraz ciepło, które wydzielają urządzenia zainstalowane w domu. Parametry okien  pasywnych określił Instytut Budownictwa Pasywnego w Darmstadt – Niemcy. Okna pasywne spełniają restrykcyjne normy ciepłochronności. Współczynnik przenikalności cieplnej przez przegrodę  Uw okna o wymiarze testowym (1250 x 1480 mm) nie może wynosić więcej niż 0,8 W/m2K.

okna-pasywne-lodz

Okna pasywne produkowane są z drewna, profili PCV, lub coraz częściej w konstrukcji drewniano-aluminiowej. Dla poprawy parametrów termicznych szkła stosuje się pakiety trzyszybowe. Obniżenie współczynnika przenikania ciepła przez ramę okien pasywnych osiąga się najczęściej przez wprowadzenie do konstrukcji pianki poliuretanowej.

Firma Słowińscy opracowuje technologię produkcji okien pasywnych. Nasze okno pasywne wkrótce wejdzie do produkcji i w drugiej połowie 2014 roku będzie dostępne w naszym Salonie Ekspozycyjnym w Łodzi.